Öncesi ve Sonrası Film | BABA NERDESİN KAYBOLDUM
Öncesi Sonrası Film firmasının resmi sitesidir. 2016 yılında Ahmet Karaman tarafından, bağımsız olarak, uzun metraj film ve belgesel yapımları gerçekleştirmek amacıyla kuruldu.
50770
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-50770,eltd-core-1.0.3,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.14, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

Künye

ÜLKE  ▬  TÜRKİYE

TÜR ▬  DRAM

SÜRE ▬ 117 DK.

ASPECT RATIO ▬ 2.39:1

YÖNETMEN ▬  AHMET KARAMAN

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ   ▬  CEM GENEŞKE

KURGU   ▬  AZİZ İMAMOĞLU

MÜZİK    ▬  CEM KISMET

SENARYO    ▬  AHMET KARAMAN

YAPIM TASARIMI    ▬  AYDAN ÇINAR

SES TASARIMI VE MİKSAJ    ▬  FERGÜN URGANCIOĞLU

SES    ▬  TOLGA TURGAY UYGUR

SANAT YÖNETMENİ    ▬  NİLÜFER EVİNGEN

OYUNCULAR     ▬  BARAN AKBULUT , YILDIZ ÇAĞRI ATİKSOY , YİĞİT KİRAZCI , BESTEMSU ÖZDEMİR – TOMRİS ÇETİNEL, MURAT GÖKSU, İBRAHİM RACİ ÖKSÜZ, ÖZGÜR DERELİ, ALPAY YURTSEVEN, FIRAT TURGUT

COLORIST    ▬  CENK EROL

GENEL KOORDİNATÖR    ▬  CANAN KARAMAN

YAPIM     ▬  ÖNCESİ VE SONRASI FİLM

Konusu

‘Eve Dönüş’lerin ilk saklanan anlamı kaçıştır, başka bir ifadeyle,sizi tehdit eden tehlikeden uzaklaşmadır.Dönülen yer çoğu kez doğduğunuz, büyüdüğünüz yerdir. Bu, bir köy olur, kasaba  ya da şehrin bir mahallesi.. Burada insanların‘öyleymiş gibi’ yaşamaya devam ettiklerini görürsünüz.Uzun zaman önce terk ettiğiniz yere döndüğünüzde, pek fazla bir şey değişmemiştir. Devinimi fazla hissetmezsiniz.İnsanlar var olan erk ve statülerini korumak için,en etkili yolu kullanmaya devam ederler; bu da nedir? “Yalan”dır..

Baba Nerdesin Kayboldum’u yazarken yarattığım karakterlerin, kendi gerçekliklerini toplumun kabul edeceği, onaylayacağı bir şekle dönüştürmesi kaçınılmazdı.Onlar da bu yolu seçti;yeni bir hakikat yaratmak. Çevresindeki herkes aynı yolu izliyordu. Her şeyin de iyi gittiği söylenebilirdi, günahlar yalanlar eklenerek sevaba dönüştürülürdüGerçeği yalanlarla yoğurup, yeni bir şeye dönüştürmeye çalışırken, tesadüflerin olma olasılığını artıyorsunuz farkında olmadan. Bu tesadüfler de o kurulan uzun iskelenin yıkılmasına sebep olacaktı. Şehrin içinde görünmeyen, dar bir çemberin içinde rollerini oynayan her sınıftan, kimlikten, cinsiyetten oluşan insanların, içlerinde yarattığı gerçekliği,dışa aktarırlarken, her şeyin yolunda gitmesi gerekiyordu ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildi. İşte bu düzlemde, seyircinin Aşkın’ın annesini, kızkardeşini, Ali ve Oya’yı izlerken kendi hakikatlerini sorgulayıp yanıtlarını bulabileceği bir film olacak diye hayal ettim.

Ahmet Karaman